Ozonowanie

Ozonowanie jest obecnie uważane za nieinwazyjną, najszybszą i najskuteczniejszą metodę unieszkodliwiania drobnoustrojów, owadów, roztoczy, a przede wszystkim wirusów, w tym tego który obecnie przeraża świat – koronawirusa. Z uwagi na swą specyficzną budowę, koronawirus jest bardzo wrażliwy na silnie utleniające działanie ozonu, który przy odpowiednim stężeniu i czasie oddziaływania całkowicie unieszkodliwia go. Badania dowodzą, że ozon działa 50 razy silniej od chloru i 3000 razy szybciej.

Właściwości ozonu

Ze względu na swoje utleniające właściwości, ozon jest doskonałym środkiem dezynfekującym. Sprawdza się w utlenianiu wirusów, roztoczy, bakterii oraz związków chemicznych. Ozon usuwa bez problemu wszelkie organiczne i nieorganiczne zapachy unoszące się pomieszczeniach, na przykład dym papierosowy czy zapachy odzwierzęce. Co istotne, gaz ten nie maskuje przykrych woni, a skutecznie je likwiduje. Wymienione właściwości ozonu sprawiają, że najczęściej jest on wykorzystywany do:

  • dezynfekcji pomieszczeń i ich wyposażenia,
  • likwidacji drobnoustrojów takich jak bakterie i wirusy,
  • usuwania nieprzyjemnych zapachów
  • walki z pleśniami, grzybami, roztoczami,
  • czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji,
  • oczyszczania ścieków miejskich i produkcji wody pitnej.

Ozonowanie jest metodą ekologiczną, nieszkodliwą dla zdrowia ludzi i zwierząt. Nie ma przeciwwskazań, aby skorzystały z niej osoby cierpiące na alergię i dzieci.  Gwarancja czystego powietrza dzięki ozonowaniu będzie ważna dla osób często łapiących infekcje. Przebywanie w pomieszczeniach czy w pojazdach, w których panują sterylne warunki pod względem mikrobiologicznym, są istotne dla wszystkich, którzy chcą poprawić swój komfort życia i zadbać o zdrowie.